Fundacja PROMENADA

została utworzona 28 listopada 2016 roku z inicjatywy osób, których połączyła wspólna pasja, jaką jest CZŁOWIEK – ze swoją wielowymiarowością, wieloaspektowością, indywidualnością. Misją fundacji stały się zatem szeroko rozumiana pomoc i wsparcie osobom, które znajdują się aktualnie w sytuacjach trudnych. Nasze działania kierujemy do osób z doświadczeniem traum, przemocy, dyskryminacji, wykluczenia społecznego. Działamy na rzecz ochrony zdrowia psychicznego i ochrony praw człowieka. Pomoc psychologiczną udzielamy w formie konsultacji psychologicznych, psychoterapii indywidualnej, partnerskiej oraz grupowej. Wspieramy osoby ze społeczności LGBT+ i ich bliskich. Organizujemy szkolenia dla osób pracujących w obszarach zdrowia i edukacji. Jako psycholożki/psycholodzy i psychoterapeutki/psychoterapeuci stale podnosimy swoje kwalifikacje i pracujemy zgodnie z kodeksem etycznym psychoterapeuty. Superwizujemy swoją pracę, a naszymi naczelnymi zasadami są poszanowanie godności i dobro człowieka.

Współpracują z nami seksuolożka i radczyni prawna, także inni psycholodzy/psycholożki i psychoterapeuci/tki, osoby, którzy zasilają nasz zespół. Od wybuchu wojny w Ukrainie nasze wolontariuszki wspierają psychologicznie osoby uchodźcze.

ZARZĄD I OSOBY CZŁONKOWSKIE

1. Arkadiusz Parker – Prezes Zarządu Fundacji

2. Zofia Kardasz – Wiceprezeska Zarządu Fundacji

NASZ ZESPÓŁ:

1. Agnieszka Lukas
    2. Marcin Liberacki
    3. Magdalena Światkowska
      1. Remy Gajda
        1. Anna Olasz
        2. Helena Zakliczyńska

Arkadiusz Parker
          Psycholog i psychoterapeuta

Z wykształcenia jest psychologiem, pedagogiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończył Czteroletni Całościowy Kurs Psychoterapii, organizowany przez Wrocławską Fundację Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, posiadający akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje głównie w nurcie psychodynamicznym, stosując również podejście humanistyczno – egzystencjalne.